FANDOM


Flaga Polski Polska Liga Hokejowa Flaga Polski
Państwo Flaga Polski Polska
Premier sezon 1926
Federacja IIHF
Liczba drużyny 30
Playoffs Flaga Polski Puchar Ligi
Flaga Polski Puchar Królewski

Polska Liga Hokejowa – najwyższa klasa ligowych rozgrywek hokeja z piłką w Polsce. Debiutowała w 1926.

Drużyny

Energia Elektreny
Lechia Mińsk
Nioman Grodno
Slavia Wilno
Wołyń Łuck
Dźwina Ryga
Hutnik Kowno
Zamek Koływań
Pogoń Lwów
Łewy Lwów
Arsenał Charków
Dnipro Dniepropetrowsk
Donbas Donieck
Obołoń Kijów
Sokół Kijów
Pryźma Ryga
Monarchowie Ryga
Bałtyk Królewiec
Nioman Rakiszki
Niemieckie Telsze
Kurlandia Lipawa
Semigalia Jełgawa
Łatgalia Dyneburg
Diamenty Dorpat
Kalewala Dorpat
Świt Mogilew
Stal Żłobin
Szlachta Lida
Soż Homel
Żubr Brześć nad Bugiem
Wikingowie Koływań
Wiru Kukaruś
Górnik Soligorsk
Chemik Nowopołock
Młodość Mińsk
Pantera Biała Cerkiew
Jawor Jaworów
Dnipro Chersoń
Ekspres Lwów
Olimpia Kałusz
Legia Symferopol
Hasmonea Lwów
Salamandra Charków

Cesarz Piotrogród
Jokerit Hełsynkia
Halabarda Młyntamowo
Gronostaje Ulów
Asy Pory
Błękitne Spieszyn
Finlandia Hełsynkia
Rycerz Tawaszty
Ryś Młyntamowo
Kalewala Kuopiów
Jeziorak Ciszogród
Zamek Raumów
Pelikany Zatoków
Dziki Dzikobrzeg
Sport Waza
Tepsy Turków
Północ Murmańsków
Karelia Kondopojów

Wojtyła Atyrowo
Kazachy Asztana
Lech Ałmaty
Śnieżna Pantera Ałmaty
Nomadzi Asztana
Torpeda Ust-Kamieniogród
Isyk Wenerowo
Żymał Czajk
Rzyśt Żóbr (Temirtau)
Magnetyczne Żóbr
Polonia Niebieska Góra
Sarja Karagandy
Zys Karagandy
Irtysz Pawłodar
Pocisk Piotropawłowo
Górniak Achtuź

Krzyżowiec Tyflisz
Rycerz Lodowy Tyflisz
Szare Wilki Tyflisz
Sokół Bakuriany
Olimpia Soczi
Międzynarodowy Baków
Neftianik Majkop
Bałkaria Nalczyk
Wardań Maciejówka

Atlantyk Mytiszczi
Auto Jadwigogród
Ciągnik Czelabińsk
Dąbrowski Ufa
Gwardia Nowogród Wielki
Kolejarz Jarosław
Leopard Kazań
Miś Permy
Rycerz Czechow
Sparta Nowogród Wielki
Stal Czerepowiec
Torpeda Nowogród Dolny
Ugra Mansyjsków
Admirał Władcyzachód
Awangarda Omsków
Hutnik Żelazogród
Legion Włodzimierzów
Sokół Czerwone Wzgórze
Gorłóg Czerwone Wzgórze
Stal Kuźnieck
Syberia Mikołajowo
Tamur Aczańsk
Naftochemik Nieżkamice
Łada Toliaty

Ministrowie Bałaszycha
Chemik Woskrzyszyce
Zaurał Kurgań
Młody Urał Orsków
Satelita Tagił Dólny
Ukraińcy Biełgorod
Pogoń Briańsk
Kryształ Zatysie (Elektrostal)
Lipa Lipieck
Neftianik Ałmeciewsków
Ruch Biały Wzgórze (Beloyarsk)
Słowianie Smoleńsk
Mieszko Zągarsków
Ariany Wołgowo
Borat Woronież
Mieczeł Czelabińsk
Diesel Pęzy
Stal Ustinów (Izhevsk)
Nauka Saratów
Rubin Czumienowo
Rycerz Przesław (Ryazan)
Tueria Twęrz
Tytan Klin
Tufur Naftokamice